FOTOGALERIE: Toyota Avensis potřetí

Třetí vydání modelu Avensis si odbylo svou premiéru na autosalonu v Paříži. Na své zájemce si přichystalo dvě varianty karoserie, sedan a station-wagon, tedy kombi. Že vám nová Toyota přijde zajímavá, ale nemůžete si jí prohlídnout na vlastní oči v Paříži? Nevadí, přinášíme vám 31 fotografií i podstatné údaje.

Vydáno: 5.10.2008

Nový Avensis se údajně inspiroval posledními modely sesterské značky Lexus. Design tu ale rozebírat nebudeme, k tomu dobře poslouží fotogalerie. Náš názor na vzhled vozu je víceméně kladný.

Kdo bude chtít investovat větší obnos peněz, může si vybavit vůz vším možným. Dostupná bude duální automatická klimatizace, automatické světlomety a stěrače, tempomat s možností rychlostního limitu, navigace s dotykovým displejem a Bluetooth, systém bezklíčkového nastupování a startování, pro modely SW prosklená střecha, 11 reproduktorů prémiového audiosystému, 10 Gb hard disc a tak dále. Do základní výbavy si našlo cestu sedm airgbagů včetně těch kolenních.

Třetí generace stojí na nové platformě, která je o 50 mm delší nežli tomu bylo u předchůdce. Přesná čísla hovoří o délce 4695 mm v případě sedanu a 4765 dlouhá je varianta SW. Rozvor mají samozřejmě obě varianty stejný 2700 mm, stejně tak i výšku 1480 mm. Díky nové platformě povyrostla nová generace i na šířku, a to na hodnotu 1810 mm.

Paleta motorizací přinese pět možností. Základem se stane nový zážehový motor o objemu 1,8 litru a výkonem 147 koní. Silnější alternativou bude dvoulitr, který ovšem vyprodukuje pouze o pět koní více než jedna osmička. Vznětové motory budou zastoupeny objemem 2,0 litru. Tento agregát přinese 130 koní. Komu by to nestačilo, může zvolit jednu ze dvou variant velikosti 2,2 litru (150 a 180 koní).

Na výběr budou také i dvě varianty převodovek. Nová manuální šestistupňová, nebo automatická CVT. Jedná se o plynulou změnu převodů a Toyota slibuje rozsah srovnatelný se sedmi stupni.

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie