FOTOGALERIE: Takové bylo Veteránské rojení 2008

Příznivci historických vozidel si o víkendu přišli na své na zámku v Lobči na kokořínsku. Posedmé se tam konalo Veteránské rojení, tedy přehlídka veteránů evropské a především pak britské produkce. Že bylo na co se koukat potvrzuje výčet zvučných značek, který najdete níže, a především rozsáhlá fotogalerie.

Vydáno: 18.6.2008

Sraz historických vozidel 14. a 15. června uspořádal Czech Classic Cars Club Praha, sdružující především majitele britských veteránů, ale zastoupeny byly vozy snad všech známnějších evropských značek.

Mezi auty, která na rojení zavítala, byly asi dvě desítky nejrozšířenějšího britského sporťáku MGB a přibližně deset kousků podobně vypadajícího, ale vzácnějšího Triumph Spitfire. Návštěvníci mohli zahlédnout i několik různě starých vozů značky Jaguar a Rolls-Royce Silver Ghost.

Kromě britských značek byly k vidění i veteráni Německa, například celý zástup vozů Porsche 911, pozadu ale nezůstaly ani státy jako Itálie, Francie nebo dokonce Japonsko či USA.

České historické automobily zastupovaly značky Škoda, Aero i Praga, předvedla se i krásná Tatra 603. Mezi opravdové designérské lahůdky patřil i Lotus Elite či „Fantomasův“ Citroën DS.

Alespoň zprostředkovaně můžete atmosféru Veteránského rojení v Lobči nasát z přiložených čtyřiceti fotografií.

Text a foto: Martin Jedlička

Galerie