FOTOGALERIE: Nissan Pathfinder a Navara po faceliftu

Nissan naplánoval pro své velké terénní modely facelift. Kromě decentních kosmetických úprav přišla spolu s touto omlazovací kúrou poměrně radikální novinka. Pod kapotou Navary i Pathfindera se objeví zbrusu nový třílitrový šestiválec, který vzešel ze spolupráce s Renaultem. Není vám náhodou ten naftový motor nějaký povědomý?


Vydáno: 24.2.2010

Pokud ano, pak patříte mezi pozorné čtenáře. Jedná se totiž o stejnou jednotku, která se začne montovat do Infiniti EX30d, FX30d a M30d. V případě Navary a Pathfinderu bude poskytovat agregát 3.0 V6 maximálně 231 koní a především masivní točivý moment 550 Nm dostupný v rozmezí od 1750 do 2500 ot/min. Díky této nemalé síle utáhne Navara až třítunový brzděný přívěs, Pathfinder pak zvládne přívěs ještě o půl tuny těžší.

Dvou a půl litrový čtyřválec (který jsme zkoušeli jak v Pathfinderu, tak v Navaře) v nabídce dále zůstává. Byl pouze vylepšen, což v praxi znamená nárůst maximálního výkonu o 19 koní na konečných 190 k a navýšení točivého momentu o 47 Nm na 450 Nm. Kombinovaná spotřeba byla snížena na 8,5 l/100 km (kombinovaný provoz).

Změny na karoserii jsou velmi decentní. Nová je maska chladiče, jiný je nárazník nebo například design litých kol. Uvnitř pak zájemci najdou nové materiály, přepracovaný středový panel, nový a kvalitnější displej navigace, Navara bude nabízet nově také parkovací kameru.

Asi tušíte, že vše bude představeno v Ženevě a prodej odstartuje krátce poté. Přesně řečeno se začnou prodávat jako první čtyřválcové verze, a to od počátku dubna. Na nový šestiválec si budete muset počkat ještě o dva měsíce déle.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie