FOTOGALERIE: Mercedes-Benz SLS AMG

Mercedes nás už dříve zásoboval informacemi ohledně chystaného supersportovního automobilu. Netajil se ani technikou, kterou bude tato novinka využívat a ani interiér nezůstal v tajnosti. Stále jsme ovšem nevěděli, jak nakonec bude nový vůz vypadat. Ale tomu je konec, zde jsou první fotografie sériového automobilu.

Vydáno: 10.9.2009

Stačí jediný pohled k tomu, aby bylo každému jasné, odkud v tomto případě designéři čerpali inspiraci. Dvojice křídlových dveří odkazuje, stejně jako výdechy za předními koly, na legendární automobil z padesátých let.

Pod ohromnou kapotou, přesněji řečeno za přední nápravou, je uložen vidlicový osmiválec 6.3 V8, který poskytne maximum 571 koní a 650 Nm. Poháněna je samozřejmě zadní náprava, u které je také uložena sedmistupňová dvouspojková převodovka. Jedná se tedy o systém transaxle. Zrychlení z nuly na 100 km/h obstará tento “drobeček“ už za 3,7 s a nejvyšší rychlost přesahuje o 12 km/h hodnotu 300. Později by se měla objevit také verze vybavená elektromotory.

Oproti předpokladům je zřejmé, že se Mercedes-Benz SLS AMG ukáže světu už příští týden ve Frankfurtu. Výroba by měla být zahájena během příštího roku, do prodeje by se měla tato znovuzrozená legenda dostat v roce následujícím.

 

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie