FOTOGALERIE: GTbyCITROËN, koncept z virtuálního světa

Citroën se na domácí půdě chce předvést v co nejlepším světle, ostatně jako i zbylé francouzské značky. Pro své příznivce si připravil koncept, u kterého se musí zastavit snad každý. Dech beroucí design vozu však jasně napovídá, že to s jeho výrobou zas až tak horké nebude.

Vydáno: 3.10.2008

Koncept GTbyCITROËN totiž vznikl ve spolupráci mezi francouzskou značkou a společností Polyphony, která se stará o design hry Gran Turismo 5 pro Playstation 3. Vystavovaný exemplář je pouze ztělesnění vozu, kterým se zřejmě budete moci prohánět po tratích zmíněné hry.

Interiér je koncipován jako dvoumístný. Přístup na jeden pár sportovních, černou kůží potažených sedadel obstarává dvojice výklopných dveří. Cestující by měli k dispozici čtyřbodové bezpečnostní pásy. Informace o navigaci, rychlosti a podobně jsou přenášeny pomocí head-up displeje přímo před řidiče.

Tento zajímavý koncept měří 4960 mm, na šířku má 2080 mm a vysoký je 1090 mm. Osazen je koly o rozměru 21“. Na konec dobrá zpráva pro všechny ekology. GT od Citroënu nebude produkovat žádné emise. Jedná se o repliku a tedy v něm nenajdeme nějaký “fajnový“ přímovstřikový motor s dvojitým turbem. Navíc GTbyCITROËN nebude znečišťovat ani virtuální svět. Ve slavné hře se bude prohánět díky energii získané z palivových článků.  

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie