FOTOGALERIE: BMW CS Concept putuje k ledu

Bavorská automobilka oznámila, že zastavuje vývoj modelu CS, který se měl stát novou vlajkovou lodí této značky. Jenže v blízké budoucnosti tomu tak k radosti konkurence v podobě například Prosche, Aston Martin nebo Maserati nebude. A to je velká škoda.

Vydáno: 6.11.2008

Jakožto nástupce osmičkové řady byl automobil světu představen v minulém roce na autosalonu v Šanghaji. Ohlasy byly velmi příznivé, a to nejen od fanoušků BMW, ale i od odborníků. Aby také ne, tento luxusní sedan se nadmíru povedl.

Ještě minulý rok vedení BMW potvrdilo, že se Concept CS dostane do sériové výroby. Poslední zpráva ovšem hovoří o tom, že se nakonec vyrábět nebude. V důsledku té proklaté celosvětové finanční krize klesl zájem o automobily, a tím pádem klesají zisky. V případě BMW činí pokles celých 63%. To není úplně malé číslo, a tak musela přijít nějaká reakce.

BMW se zcela logicky zaměří na nejvýnosnější modely a jejich zdokonalování zejména v oblasti spotřeby a produkci emisí. Vývoj okrajových vozů musí počkat na lepší časy. Obětí finanční krize se zřejmě stane i supersport M1 a nejistou pozici mají také “nadupané“ verze s označením M. To bohužel platí pro sedany i SUV X5 a X6. Škoda, prozatím se budeme muset spokojit pouze s fotogalerií.  

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie