Ford Transit Connect: kompaktní dodávka také pro USA

Na autosalonu v Chicagu se představil Transit Connect určený pro Severní Ameriku. Hospodárný a vcelku prostorný model má působit jako alternativa větších užitkových vozů a je určen především pro živnostníky a menší firmy. Automobil byl lehce upraven a některé novinky se později objeví také v Evropě. 

Vydáno: 11.2.2009

Pohon obstarává čtyřválec nesoucí označení Duratec 2.0 l. Ten poskytuje maximální výkon 138 koní / 6500 ot./min. a spolupracuje se samočinnou čtyřstupňovou převodovkou. 

Americký Transit Connect dostal nový přední nárazník s lichoběžníkovou mřížkou, jiné jsou také světlomety a zadní sdružené svítilny. V interiéru byla vylepšena palubní deska, zdokonalená jsou také sedadla. 

Zároveň bylo oznámeno, že v plánu značky Ford je vybavit Transit Connect také bateriovým pohonem a zařadit ho do nabídky už příští rok. Projekt je realizován ve spolupráci se společností Smith Electric Vehicles, která spadá pod skupinu Tanfield. Ta už dnes nabízí v některých částech Evropy přestavbu klasického modelu Transit na elektrický pohon. 

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie