Ford Mustang GT4: bestie připravená pro start na závodech

Divize Ford Performance představila na tuningovém veletrhu SEMA 2016 v Las Vegas nové závodní provedení Mustangu. Ford Mustang GT4 je klientský závodní vůz koncipovaný tak, aby mohl startovat v nejrůznějších sériích závodů GT po celém světě.

Nový závodní vůz třídy GT4 splňuje pravidla nejrůznějších závodních sérií pořádaných po celém světě. Vychází z úspěšného závodního vozu Ford Shelby GT350R-C, který minulý měsíc vyhrál šampionát IMSA Continental Tire SportsCar Challenge. Právě v tomto seriálu může novinka startovat. Splňuje ale také podmínky Pirelli World Challenge GTS/GT4 a Evropské série GT4 (dříve Evropský pohár GT4).

Mustang GT4 je poháněn atmosféricky plněným vidlicovým osmiválcem 5,2 l nové generace, naladěným dle homologačních pravidel třídy GT4. Přenos hnací síly zajišťuje lehká a kompaktní šestistupňová sekvenční převodovka Holinger s pneumatickým ovládáním. Mustang GT4 dostal také mazání se suchou skříní, závodní spojku a setrvačník ZF.

Mezi hlavní modifikace patří tlumiče pérování Multimatic s technologií DSSV (Dynamic Suspension Spool Valve), spodní příčná ramena zadní nápravy a přední i zadní stabilizátor Multimatic, odlehčená kovaná kola Forgeline z lehké slitiny o rozměru 18×11 nebo brzdové kotouče a šestipístkové brzdové třmeny Brembo.

Aerodynamické vlastnosti Mustangu GT4 zlepšuje několik nových prvků: zadní spoiler, jehož tvar čerpá z poznatků získaných při vývoji závodního Fordu GT, přední spoiler, ventilační otvory v kapotě motoru, aerodynamická křidélka po stranách předního nárazníku a zadní difuzor.

Uvnitř má Mustang GT4 úplný ochranný rám splňující předpisy FIA a závodní přístrojový panel MoTeC.

Galerie