Ford Mustang dostává nové motory: po V6 přichází V8 412 HP

Ford čile modernizuje motory pro svůj Mustang. Nejdříve moderním šestiválcem 3.7 nahradil zastaralý šestiválec 4.0. Jenomže ten přitom skoro dostihl výkonem 308 koní i současný osmiválec 4.6 V8 320 HP (přitom má daleko nižší spotřebu a emise), což nebylo pro osmiválec příliš lichotivé. Ale co s tím? Správně, teď je řada na osmiválci.

Vydáno: 21.12.2009

Že ho dostihl šestiválec bylo staršímu V8 trochu trapné, a proto se už zanedlouho odporoučí. Nahradí ho osmiválec nový, s objemem 5,0 litrů, který Ford připravoval pod interním označením Coyote. Svým výkonem 412 koní výrazně překoná svého předchůdce (jenž měl „jen“ 320 koňských sil), má přitom opět nižší spotřebu.

Je sympatické, že pod kapotu americké klasiky se tak vrací pětilitr, který ji provázel téměř celou dobu její historie.

K novému motoru dostane Mustang i modernizovanou převodovku, která eliminuje ztráty energie. za příplatek bude k dispozici sportovní Track Pack (snížený podvozek, posílené brzdy, kratší převody a samosvor).

Mustang 5.0 V8  přijde na trh zanedlouho, pravděpodobně už na jaře 2010 v modelové řadě 2011. O ceně zatím nic řečeno nebylo, ale nejspíš vzroste jen mírně, v řádu stovek USD. Později dorazí ještě Shelby GT500 s dalším novým a ještě silnějším V8 přezdívaný Road Runner, jehož výkon překoná sílu 520 koní.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie