Ford možná prodá Volvo čínskému investorovi

Ford se při svém hledání vhodného kupce automobilky Volvo možná podívá na dálný východ. Poté, co se hovořilo o zájemcích z Německa a Ruska, objevují se nyní spekulace o čínském investorovi. Ford zprávy o prodeji Volva popírá.

Vydáno: 30.6.2008

Jedním z vážných zájemců o Volvo je údajně je společnost Shanghai Automotive Industry Corporation. Informoval o tom magazín Automotive News s odvoláním na zprávu Dagens Industry. Zároveň nejmenovaný ruský investor údajně ještě zvyšuje svůj zájem. Dříve se spekulovalo jako o potenciálním kupci o firmě BMW.

Ford veškeré spekulace o prodeji Volva popírá a jeho vedení vydalo prohlášení, které říká, že Volvo není na prodej. Ford se prý v současné době soustředí na zvýšení jeho příjmů a zisku.

Po vhodném investorovi se údajně začal poohlížet šéf Fordu Alan Mulally už v loňském roce. Zprávy o prodeji Volva se objevily potom, co Ford oznámil, že kvůli vysokým nákladům a horším prodejům propustí až 2000 lidí. To by mohlo Volvu ušetřit až 662 milionů dolarů ročně na nákladech.

Text: Redakce

Galerie