Ford má novou ekologickou řadu, první je Fiesta

Ekologické úpravy modelů mají u automobilek zelenou, to nám ukázal už loňský autosalon ve Frankfurtu či letošní Ženeva. A jak se zdá, budou se eko-modely objevovat i nadále: americký Ford totiž přichází se svou ekologickou sérií EcoNetic. Prvním zeleným modelem bude nová generace malé Fiesty.

Vydáno: 8.5.2008

Nový Ford Fiesta, který ještě není v prodeji, se bude prodávat i jako úsporný „ekologický“ model s nálepkou EcoNetic. V boji o ekologicky naladěné zákazníky tak bude stát proti Volkswagenu Polo BlueMotion, Renaultu Clio eko2 či našemu želízku v nízkoemisním ohni, Fabii Greenline.

Ford slibuje, že se mu u nové Fiesty emise oxidu uhličitého podaří stlačit pod magickou hladinu 100 g/km. Změny, vedoucí k výslednému snížení emisí, budou tradiční: mírnou změnou projde aerodynamika a převodovka, která bude mít delší odstupňování. Vůz se bude dodávat s nízkoodporovými pneumatikami.

Není zatím jasné, s jakým motorem ekologická Fiesta vyjede, je ale pravděpodobné, že to bude některý z těch, které se už v současnosti v modelu objevují, patrně benzinová čtrnáctistovka či šestnáctistovka.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie