Ford Kuga N1: také nové SUV může být nákladní

Česká legislativa zvýhodňuje vozy určené pro podnikání. To je známý a hojně využívaný fakt. A to především proto, že si díky odpočtu DPH snížíte pořizovací cenu vozu a nemalou částku. Stejnou výhodu nyní nabízí také nové kompaktní SUV značky Ford.

Vydáno: 7.8.2008

Ford Kuga N1 je určen pro zákazníky, kteří mají jeden vůz na podnikání a ten samý pro rodinku. Homologován je jako čtyřmístný pětidvéřový. Na výběr je nejen klasická verze s pohonem předních kol, ale také varianta, která má hnaná všechna kola.

Pod kapotu nejnovějšího “náklaďáku“ byl vybrán motor 2.0 TDCi využívající vstřikovacího systému Common Rail. Jeho výkon činí 100 kW (136 koní) a maximální hodnota točivého momentu je 340 Nm.

Verze N1 je klasicky doplněna o přepážku, za kterou si Ford účtuje 19 990 Kč. Celkem vás přijde nákladní provedení s pohonem předních kol na 692 160 Kč, respektive 734 177 Kč v případě “čtyřkolky“.  

Kromě modelu Kuga získalo homologaci N1 také pětidvéřové Mondeo N1 (524 093 Kč). Nabídka nákladních vozů s modrým oválem na kapotě je tak ještě pestřejší. Začíná od Fiesty Van, přes Fusion, Focus až po Transit.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie