Ford Ka: první sériové vozy jsou na světě

Minulý týden byl slavnostně dokončen první sériově vyrobený exemplář nového Fordu Ka. Stalo se tak v polské továrně u města Tychy za přítomnosti tamního vicepremiéra. Po dvanácti letech definitivně přichází generační obměna úspěšné Fordky.

Vydáno: 1.10.2008

Model Ka je výsledkem spolupráce s italským Fiatem. Slavná a už teď úspěšná pětistovka se taktéž vyrábí v Polsku a s malým Fordem sdílí některé technické prvky. I přes to jsou oba vozy výrazně odlišné, a to je jedině dobře.

Zahájení výroby přineslo na tisíc nových pracovních příležitostí. Celý projekt stál značku Ford v přepočtu 5,1 mld. korun a ročně se počítá s produkcí 120 000 vozů Ka. Zajímavostí továrny je lakovna, kde se pracuje převážně s vodou ředitelnými laky.

Nový městský vůz by si měl zachovat charakter první generace. Ford ho prezentuje jako kompaktní automobil se svěžím vzhledem, kvalitními jízdními vlastnostmi a zábavným charakterem. Nakolik bude novinka zákazníky bavit ukáže teprve čas. První vozy budou k dispozici na začátku nového roku.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie