Ford iosis MAX Concept: tak to je příští Focus

Ženevský autosalon mezi koncepty přinesl i nový Ford iosis MAX. Jde o předobraz příští generace Fordu Focus. Jistě, spousta detailů nebude pro sériovou výrobu zachována, ale design by měl zůstat výrazně podobný. Zajímavá je i nová motorová jednotka, kterou by měl Focus dostat.

Vydáno: 4.3.2009

Ford iosis MAX Concept je stejně jako ostatní Fordy naladěn na kynetický design, který značku vede poslední roky. Když si odmyslíme takové koncepční vychytávky, jako jsou kompletní LED světla, sedačky skoro volně plující v prostoru a dveře vyjíždějící vzad, máme před sebou jasnou podobu Fordu Focus příští generace, který by se mohl objevit už v roce 2010.

Zajímavost ale skrývá také pod kapotou. Ford iosis MAX Concept pohání čtyřválec EcoBoost s objemem 1,6 litru. Z tohoto malého agregátu se Fordu podařilo vydupat neuvěřitelných 178 koní díky přeplňování a přímému vstřikování. Ford tvrdí, že jeho motor je až o 20 procent úspornější, než jednotky stejné velikosti. A to nemluvíme o dvouspojkové automatické převodovce nastavené na ekologický provoz.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie