Ford Galaxy a S-MAX: nejspolehlivější ze všech

Podle statistik společnosti DEKRA, která kontroluje v Německu způsobilost vozidel k silničnímu provozu, jsou nejspolehlivějšími velkoprostorovými vozy Ford Galaxy a S-MAX. Ani v ostatních kategoriích si evropský Ford nevede vůbec špatně. Focus a C-Max drží druhou příčku, Fiesta a Fusion získaly místo třetí. 

Vydáno: 20.12.2008

Statistika společnosti DEKRA je založena na technických kontrolách 15 milionů vozů. V kategorii velkoprostorových vozů s maximálně 50 000 najetými kilometry bylo celkem 96,7% vozů S-MAX a Galaxy zcela bez závad, čímž si vysloužily první místo. Obdobně na tom jsou ve své skupině také Focus a C-MAX. Fusion a Fiesta obsadily třetí příčku mezi malými vozy se 100 až 150 tisíci najetými kilometry. 

Ford S-MAX spolu s modelem Galaxy vstoupil na evropské trhy v roce 2006. Zatímco Galaxy je sedmimístný velkoprostorový automobil, S-MAX představuje jeho sportovnější odrůdu s uspořádáním 5+2 cestující. Za úspěchem evropské divize Ford stojí podle viceprezidenta Kevina O´Neilla několikaletá usilovná práce. Výsledkem je kromě vysoké spolehlivosti také titul „Auto roku 2007“.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie