Ford Focus RS MT350: vyšší výkon se zárukou

Pokud se řadíte mezi stávající nebo budoucí majitele ostrého Focusu RS, pak pro vás máme zajímavou zprávu. Automobilka Ford vůbec poprvé nabídne svým zákazníkům oficiální sadu úprav, která zvýší maximální výkon a přinese více newtonmetrů. Jestli vám tedy připadá 305 koní málo, pořiďte si kit označený jako MP350.


Vydáno: 13.4.2010

Jak už samotný název napovídá, výsledkem instalace této sady je maximální výkon zvýšený o 45 koní na konečných 350 k. Točivý moment naroste o 20 Nm na 460 Nm. Kouzlo těchto čísel spočívá především v úpravě sání. Zvětšen byl mezichladič stlačeného vzduchu, narostlo sběrné potrubí, narostla také komora vzduchové filtru, palivové čerpadlo je silnější. Vše pak podpoří řídící jednotka s pozměněným softwarem.

Kit MP350 vznikl ze spolupráce firmy Mountune Performance a Ford Team RS. Obdobné sady jsou již k dispozici pro modely Focus ST, Fiesta 1.6 Ti-VCT a Fiestu ST minulé generace. Pro vrcholné provedení Focusu RS je toto nabízeno vůbec poprvé. Na kolik celá tato legrace přijde, to je zatím tajemství.

 

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie