Ford Focus odhalen v Detroitu: stejný pro Evropu i USA

Na právě probíhajícím autosalonu v Detroitu se představila předprodukční verze nové generace Fordu Focus. Ten se na rozdíl od té minulé bude prodávat beze změn po celém světě. Automobilka tak uvádí do činnosti svůj plán na dobytí globálního automobilového trhu. Podle prvních obrázků se zdá, že je to dobrý začátek.

Vydáno: 12.1.2010

To co vidíte v přiložené fotogalerii je nový Ford Focus ještě před zahájením sériové výroby. Produkční verze by se ale od této měla lišit maximálně v několika nepodstatných detailech. Zajímavé ale je, že i když se představila už teď, do prodeje půjde až na konci roku. A to ještě jenom v USA. V Evropě se ho dočkáme až na začátku roku 2011, během této doby zaútočí také na trhy v Asii (zejména Rusko a Čína).

Design necháme vašemu posouzení, nám se ale v redakci docela zamlouvá. Trochu jsme byli zaskočeni jen ze zadních světel v karosérii hatchback. Interiér vypadá kvalitně a pohledně. Celkový vzhled nového Fordu Focus jasně navazuje na kinetický design, který automobilka už několik let prosazuje.

A co najdeme pod kapotou nového Fordu Focus? Těšit se můžeme na benzínové turbomotory 1.6 SCTi a 2.0 SCTi s označením EcoBoost. K dispozici budou i benzínové čtyřválce s objemem 2,0 a 2,3 litru. Pro příznivce nafty má Ford Focus připraveny jednotky 1.6 TDCi a 2.0 TDCi. Řadit budete buď manuálem nebo i automatickou dvouspojkovou převodovkou.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie