Ford Flex: obří SUV vyjíždí na silnice

Na amerických silnicích touto dobou můžete potkat první exempláře nového obřího SUV. Nejprve si jej z dálky spletete s Range Roverem, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že jde o Ford Flex. Ten svými rozměry britského soka ještě přerostl, zejména co se týče délky. Flex uveze sedm lidí a jeho šestiválec vyprodukuje 262 koní.

Vydáno: 16.6.2008

Američané mají v oblibě velká a silná auta, o tom žádná. A Ford jim rozhodně nehodlá stát v cestě. Model Flex má zacelit nepatrnou díru na trhu, na kterou později přijde nová verze Exploreru.

Ford Flex zaujme neotřelým designem, který spíše připomíná první studii. Působí mohutně, futuristicky a nabízí velmi prostorný interiér pro posádku sedmičlennou posádku.

Ta si užije dostatek cestovního komfortu, díky spolupráci mezi Fordem a Microsoftem i mnoho elektronických zábavných prvků. Na palubě se nachází přehrávač DVD a navigace. K příjemné atmosféře dopomůže i zajímavé osvětlení prostor.

Řidiče ale stejně nejvíce zajímá, co pod kapotou tohoto obra najde. Jde o vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru. Ten dosahuje výkonu 262 koní s točivým momentem 336 Nm. O pohon předních nebo všech kol se stará samočinná šestistupňová převodovka. Komu by to nestačilo, může si počkat na agregát EcoBoost s výkonem 340 koní.

Ford Flex se prodává jen na trhu ve Spojených státech. Na naše silnice si ho tedy budete muset nechat dovézt.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie