Ford Fiesta Zetec S: střídmý sportovec

Nový Ford Fiesta, který se světu představil teprve na začátku letošního roku, se začíná vyostřovat. Ne, že by šlo o hot sportovní verze ST nebo RS, ale Fiesta Zetec S přesto nabídne pěkné sportovní svezení a ještě ke všemu velmi dobrou spotřebu.

Vydáno: 15.7.2008

Ford Fiesta Zetec S je prostě malým sporťáčkem pro nenáročné. Za jeho volantem si dokážeme představit třeba začínající řidiče v mladistvém věku.

Pod kapotou se skrývá pohonná jednotka o objemu 1,6 litru produkujících 118 koní. To není právě mnoho, jenže se nesmí zapomínat, že Fiesta je malé auto. Zrychlení z nuly na stovku za 9,9 sekundy je tak ještě poměrně přijatelné.

Nejzajímavějším údajem je ale spotřeba vozu. Ta se v kombinovaném provozu uvádí až neuvěřitelných 4,7 litru benzínu na 100 kilometrů. Takový výsledek jistě potěší každého studenta, který tento vůz dostal třeba za maturitu.

Ford Fiesta Zetec S je tedy příjemnou střední cestou mezi průměrnou produkcí a sportovními hardcore modely. Potěší všechny, kdo myslí na spotřebu. My ostatní si počkáme na Fiestu RS.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie