Ford Fiesta S1600: bude takhle vypadat ostrá verze?

Už se nemůžeme dočkat momentu, kdy Ford konečně uvede na trh ostrou verzi ST nebo dokonce RS odvozenou od Fiesty. Nově představená limitovaná edice S1600 naznačuje, jak by takový vůz mohl vypadat. Nenechte se ovšem zlákat atraktivním vzhledem, prozatím se jedná pouze o hezký, ale v podstatě obyčejný automobil.


Vydáno: 28.4.2010

Ford prozatím zkouší desingovou stránku věci. Fiesta S1600 určená výhradně pro anglický trh dostala nový přední nárazník, prahové nástavce, větší zadní spoiler, difusor a rozměrná litá kola. Bohužel, tím výčet novinek končí. Pod kapotou najdeme sériový čtyřválec 1.6 l o výkonu 120 koní, případně si budou moci Angličané objednat diesel o stejné velikosti, ale s maximálním výkonem 95 koní. Alespoň že je k dispozici úprava firmy Mountune, která zvedne výkon benzinové jedna-šestky o dvacet koní a která urychlý sprint z klidu na 100 km/h o dvě sekundy.

Edice S1600 je omezena na 650 kusů. Na výběr je bílý nebo modrý lak, doplněný o kontrastní takzvané rychlé pruhy. Elegantní a taktéž bílá kola mají velikost 17“ pro benzinovou, respektive 16“ pro vznětovou jednotku.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie