Ford C-Max: první fotografie ještě před Frankfurtem

Automobilka Ford se chystá na autosalonu ve Frankfurtu ukázat novou generaci svého kompaktního MPV C-Max. Výrobce ale vůz nazývá MAV, což znamená multi-activity vehicle. Auto ctí poslední témata kinetického designu a stojí na nové platformě, která dá život ještě dalším modelům.

Vydáno: 4.9.2009

Ford postavil svůj C-Max na úplně nové C-platformě. Ta se plánuje ještě například pro model Focus, který přijede v nové generaci na konci roku 2010. C-Max vychází z konceptu Iosis Max, který byl představen na minulých autosalonech.

Kromě obrázků zatím nejsou známé žádné bližší specifikace. Víme ale, že by se měla pod kapotou nového Fordu C-Max objevit řada čtyřválcových motorů EcoBoost. Určitě se zde vyskytne nová šestnáctistovka a bude doplněná i jedna-čtyřkou, které už nějaký ten čas je na americkém trhu.

Ford C-Max by měl zaujmout výbavou, která zahrnuje detektor vozidel v mrtvém úhlu nebo poloautomatický parkovací asistent. Všechny detaily odhalí Ford ve Frankfurtu, do showroomů se C-Max dostane v polovině roku 2010.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie