Fisker Karma S Concept: bude v roce 2011?

Jen co Henrik Fisker odhalil s produkční verzi svého hybridního luxusního sedanu Fisker Karma, pospíchal na vedlejší pódium. Tam se pod plachtou ukrýval Fisker Karma S Concept. Jde o otevřený vůz, který by měl k ekologické a luxusní jízdě přinést ještě slunce nad hlavou.

Vydáno: 14.1.2009

Fisker Karma S Concept si v podstatě zachovává charakteristiku luxusního sedanu Karma. Typická příď, dominantní boky… Jde o kupé-kabriolet s pevnou stahovací střechou, která čtyřem pasažérům za pěkného počasí udělá jistě radost. Naštěstí Fisker Karma S Concept netrpí syndromem velké zádě, protože střecha je rozložitelná na malé díly.

Pod kapotou vozu pracuje čtyřválec Eco Tec z dílny GM s přímým vstřikováním. Jeho objem 2,0 litru doplňuje turbodmychadlo a celkový výkon tak činí 260 koní. To ale není vše. Na zadní kola se přenáší také síla dvou elektromotorů poháněných lithium-ion bateriemi, které mají k dispozici dalších 400 koní.

Pokud Henrik Fisker vydrží a bude se mu dařit prodej sedanu, mohli bychom Fisker Karma S Concept vidět v jeho produkční podobě už v roce 2011.

Text: Redakce
Foto: Fisker

Galerie