Fiat Panda třetí generace: všechny podrobnosti

Fiat představil novou Pandu, svoji nejdůležitější letošní novinku. Třetí generace přichází s oblejšími liniemi, přesto základní hranatá silueta, odkazující na předchozí modely, zůstává. Má na co navazovat, více než třicetiletá historie a 6,5 milionu prodaných vozů dvou předchozích generací jsou výzvou.

Vydáno: 1.9.2011

Nová Panda oproti předchozí generaci mírně narostla, bude mít rozměry 3650 x 1640 x 1550 mm a rozvor dosahuje délky 2300 mm.

Fiat tvrdí, že nová Panda bude patřit mezi nejprostornější auta v segmentu minivozidel. Vejde se do ní pět pasažérů (na delší cesty to ale asi nebude), kufr má být  prý patří mezi největší v rámci kategorie miniaut. Jeho objem má překročit hranici 200 litrů. Překvapením jsou posuvná zadní sedadla.

V podobném duchu, jako vnější design, se nese i interiér – v duchu zaoblených hran. Palubní deska už nepůsobí laciným dojmem, hrany se promítly do všech ovladačů i na volant, zachována zůstala řadicí páka umístěná na vyvýšené konzole. Nová Panda nabídne v základním vybavení čtyři airbagy. 

Fiat Panda III bude mít v první fázi k dispozici tři motory se čtyřmi výkony: modernizovaný čtyřválec 1.2 Fire (51 kW/69 koní), nový dvouválec s objemem 0,9 litru v atmosférické verzi (48 kW/65 koní) a s přeplňováním (63 kW/85 koní). Vznětové agregáty zastupuje čtyřválec 1.3 MultiJet (55kW/75 koní). Později přibudou motory na stlačený zemní plyn (CNG).

Nová Panda se už nebude vyrábět v Polsku, jako předchozí generace, ale ve své domovině v Itálii, konkrétně v Neapoli.

Text: Redakce
Foto: Fiat

Galerie