Fiat Fiorino: Když se spolupráce vyplatí

FiorinoTo, že se spolupráce Fiatu s koncernem PSA opravdu vyplatí, dokázal už například modelem Fiat Scudo, který jsme v našem magazínu před nedávnem testovali. Nyní přichází na trh minidodávka Fiat Fiorino a i ona se může pochlubit dvěma sourozenci.

Vydáno: 30.11.2007 

S Fiatem Fiorino se společně zrodily i modely Peugeot Bipper a Citroën Nemo. Malé dodávky se postupně rozšíří na světové trhy, jmenovitě Fiorino má ještě letos v plánu uvedení na celých 80 z nich.

Fiat bude nabízen ve třech verzích, které se už tradičně u Fiatu označují jako užitkový van, combi a panorama. Verze van je klasický malý dvoumístný užitkový automobil s objemem skříně 2,25 m3. „Jeho výhodou je zejména velmi snadná ovladatelnost a manipulovatelnost, která se velmi dobře osvědčí ve městech,“ píše automobilka.

Fiorino 

Právě v tomto prostředí je velmi často potřeba naložit co největší množství zboží do co nejmenšího prostoru a kde už běžný osobní automobil nestačí kapacitou přepravního prostoru, při zachování dobré operativnosti a snadného parkování.

Fiorino nabídne i verzi Combi, která tradičně slouží ke kombinované přepravě čtyř lidí a nákladu. Vůz je v kategorii N1 s možností odpočtu DPH. Novou kategorií v tomto segmentu je vrcholná verze Panorama která slouží k přepravě 5 lidí.

Nové Fiorino by se mělo v České republice na trhu objevit ve třech vlnách. základní verze van už v únoru, combi v březnu a panorama v září 2008.

Text: Redakce
Foto: Fiat

Galerie