Fiat 500 Abarth Esseesse: poněkud drsnější pětistovka

Nový fiátek vzbudil svým příchodem na trh velký rozruch. Povedený design a milý výraz okouzlil mnoho lidí. Netrvalo dlouho a na svět přišla silná verze Abarth. Jenže tím to nekončí. Hochům z Abarthu to asi přišlo málo a tak se v Paříži představilo provedení, které je ještě silnější.

Vydáno: 6.10.2008

Na milý výraz u tohoto vozu zapomeňte. Fiat 500 Abarth Esseesse totiž dostal nový body kit, který zahrnuje pěkně drsný přední nárazník, vytažené blatníky kol, jiné prahy, samozřejmě střešní spoiler a zadní nárazník, který v sobě skrývá něco jako difuzor. Do vytažených blatníků jsou doslova narvána krásná kola velikosti 17“.  

Sportovnímu interiéru dominují skořepinové sedačky. Před řidičem je pod malinkou kapotu umístěna jedna čtyřka, samozřejmě přeplňovaná. Jinak by nebylo možné dosáhnout maximálního výkonu 160 koní a vrcholu točivého momentu 230 Nm. Milá pětistovka se tak na stovku dostane za 7,4 sekundy a po dálnici to umí hnát rychlostí až 211 km/h.

Řádná porce newtonmetrů se přenáší přes mechanický diferenciál s omezenou svorností (Torsen) na přední kola. Ta dostala také větší brzdy s vnitřním chlazením. Kotouče v předu mají rozměr 284×22 mm a vzadu 240×11 mm. Podvozek je oproti běžné pětistovce nižší.

Na závěr ještě jednu zajímavost. Kdo by snad chtěl vědět, proč je na fotografiích vedle vozu ta dřevěná bedna, tady je vysvětlení. Celý kit esseesse nelze koupit už z výroby přímo na autě. Kdo si svého drobečka bude chtít takto vylepšit, musí si kit objednat. No a ten mu pak přijde v této “fajnové“ krabici. O montáž se postarají oficiální prodejci Abarthu a vám pak zbude pěkná dekorace.

Text: Redakce
Foto: Fiat

Galerie