Ferrari už příští rok otevře zábavní park v Abu Dhabi

V Dubaji musí mít všechno: nejvyšší mrakodrap na světě, zasněženou sjezdovku, chlazenou pláž, metro pro VIP cestující nebo 7hvězdičkový hotel. Sousední Abu Dhabi jim ale vyfouklo docela důležitou věc. Už příští rok tam totiž Ferrari otevře svůj první zábavní park na světě.

Vydáno: 2.11.2009

Bude to nejen první zábavní park pro Ferrari, ale také vůbec první zábavní park pod záštitou nějaké automobilové značky. Mimozemsky vypadající hlavní budova má mít rudě zbarvenou střechu a největší logo se vzpínajícím se koněm na světě. Podle svých tvůrců mají její křivky připomínat karosérii Ferrari GT (vysvětlí nám to někdo?).

Zábavní park Ferrari by měl mít něco pro děti jakéhokoliv věku. Hlavní atrakcí ale bude horská dráha, která bude schopna uhánět rychlostí až 200 km/h a přetížení, které lidé na atrakci zažijí, by mělo být podobné tomu, které zažívají jezdci Formule 1.

Zábavní park Ferrari bude otevřen už v roce 2010 na ostrově Yas. Ten je vzdálený pouhých 10 minut od mezinárodního letiště v Abu Dhabi a 50 minut jízdy od Yas Marina Circuit, který v neděli hostil právě závody Formule 1.

Text: Redakce
Foto: Ferrari

Galerie