Ferrari California živě: interiér, motor a střecha odhaleny

Italský výrobce sportovních vozů vypustil do světa další sadu fotografií chystaného „baby“ modelu California. Od těch předchozích se liší tím, že jsou už zasazeny do reálného prostředí. Odhalují několik zajímavých detailů – motor, interiér, sklápění střechy.

Vydáno: 26.6.2008

Fotografie v upraveném ateliéru jsou jistě pro automobilové fanoušky velkým lákadlem, hlavně co se týče vizuální stránky. My ale preferujeme živé foto. I když nemá určitě takovou „uměleckou“ hodnotu, dokáže toho odhalit mnohem víc.

Fotky od Ferrari jsou trochu amatérského rázu – je na nich vidět, že vznikaly narychlo, za nevhodného počasí, jen před továrnou. To ale vůbec v tuto chvíli nevadí.

Odhalují například to, jakým způsobem se bude sklápět střecha. Poskytují zajímavý pohled pod kapotu, kde můžeme vidět uložený motor 4.3 s výkonem 338 kW.

Velmi lákavá je také exkurze po koženém interiéru se zajímavými detaily. Ferrari zachovalo nastavování elektronických asistentů na volantu páčkou ve stylu F1. V kapličce je nově mimo otáčkoměru a rychloměru zabudovaná také velká barevná obrazovka palubního počítače. Zajímavě tvarovaná středová konzole má jen několik tlačítek automatu řazeného pádly pod volantem.

Nezapomeňte se pokochat také detaily karoserie. Fotografie zobrazují průdechy nad oblouky kol nebo páčku kliky dveří řidiče. Rozhodně je na co se koukat.

Text: Redakce
Foto: Ferrari

Galerie