Ferrari 599 GTB: dvakrát limitovaná edice pro čínský trh

Italská značka navázala spolupráci s čínským umělcem Lu Hao. Zajímavé spojení italského designu a čínského umění stojí za dvojicí limitovaných modelů. Prvním z nich je Ferrari 599 GTB Fiorano HGTE nejen lakované do dvou barev, druhý vůz dostal lak karoserie ve stylu popraskané glazury.


Vydáno: 6.10.2009

Dvoubarevné GTB kombinuje rudou barvu Rosso Fuaco a stříbrnou střechu. Mimochodem se jedná o vůbec první limitovanou edici této značky směřující na východ, ale zpět k tématu. U karoserie to samozřejmě nekončí. Odkaz na dávnou minulost přenesl Lu Hao také do interiéru.

Tak například každý automobil této série bude mít plaketu se jménem majitele, to bude ovšem vyryto starodávným čínským písmem, což má být důkazem exkluzivity. Zajímavá jsou také sedadla, která dostala kožené čalounění navíc doplněné o motivy odkazující pro změnu na takzvanou “hedvábnou stezku“.

Ještě exkluzivnější záležitostí je druhý vůz, který zřejmě nemá daleko k uměleckému dílu. Určen je pro dražbu, která se odehrála 3.října na Gala Auction Event v Pekingu. Toto Ferrari má totiž v sobě, nebo lépe řečeno na sobě, dávnou čínskou historii. Ručně lakovaná karoserie dostala styl slavného čínského porcelánu a jedná se tak o jediný originál.

O nějakých konečných sumách, na kolik zhruba vyjde jeden z těchto unikátů se žádné zprávy nezmiňují. Pouze víme, že oba dva modely Ferrari vzbudily velký zájem. Ostatně se ani není čemu divit.

Text: Redakce
Foto: Ferrari

Galerie