Ferrari 458 Italia: nové fotografie a informace

Uvnitř video: Před blížícím se autosalonem ve Frankfurtu nás italské Ferrari opravdu zásobuje celou řadou novinek o jeho supersportu 458 Italia. Dnes je na řadě série nových fotografií, tentokrát už reálného vozu a video, na kterém hovoří Paolo Pininfarina o designu.


Vydáno: 28.8.2009

Ferrari si s novináři a vlastně s veřejností umí pěkně hrát. Nejprve vzbudily rozruch první snímky nového Ferrari 458 Italia. Poté přišlo video, možnost zvolit si různé barvy karosérie a nakonec vyzváněcí melodie do telefonu. Někteří nadšenci už začali fantazírovat o tom, jak bude vypadat Ferrari 458 Italia Spyder.

Dnes je pro nás důležitá série reálných snímků, kde je dobře vidět nové řešení kokpitu. Všimněte si, že Ferrari přesunulo důležité ovládací prvky na volant. Žádné rádio! Ale blinkry, startovací tlačítko nebo ovladač nastavené jízdních režimů (ten se už ale vyskytoval na volantu dříve).

Automobilka navíc oznámila, že ve voze bude nové VDS (Vehicle Dynamic Assistance). Systém bude monitorovat teplotu a další důležité údaje o motoru, převodovce a brzdách, popřípadě pneumatikách a upozorní tak řidiče na možná nebezpečí.

Jen pro připomenutí: Ferrari 458 Italia má vprostřed uložený osmiválec o objemu 4499 ccm, který je v nabídce automobilky zcela novou záležitostí. Tento motor zvládne poskytnou výkon 578 koní (při 9000 otáčkách za minutu) a maximum točivého momentu 540 Nm (při 6000 ot/min).

Text: Redakce
Foto: Ferrari

Galerie