Facelift pro Hyunadi Accent: ve stopách Subaru Legacy

Korejská automobilka zveřejnila první obrázky chystaného faceliftu pro malý sedan Accent, který je na asijském trhu známý pod názvem Verna Transform. První, co vás napadne je, že pří´d se až příliš podobá nové generaci Subaru Legacy. Uvidíme, jak se k tomu vyjádří Japonci. Zatím se pojďme podívat na pár parametrů.

Vydáno: 5.6.2009

Nová Hyunadi Accent si ponechává rozměry aktuální verze. Zdá se tedy, že kromě výraznějšího „čumáku“ po vzoru Subaru, se toho příliš nezměnilo. Interiér vozu by měl ale dostat kvalitnější materiály a objeví se i zdobení hliníkovými lištami. Příplatkové přípojky na iPod nebo Bluetooth konektivita jsou samozřejmostí už u Korejce.

 

Hyunadi Accent bude pohánět čtyřválec o objemu 1,6 litru, tedy alespoň na korejském trhu. Ruku v ruce s větším důrazem na ekologii se objeví na palubní desce také indikátor „Eco“, který bude motivovat řidiče k úspornější jízdě.

 

Hyundai Verna Transform by se měla v Jižní Koreji prodávat ještě do konce tohoto měsíce. Do Evropy se jako Accent dostane pravděpodobně na konci roku.

 
Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie