EXKLUZIVNĚ: Městská policie Praha dostane nové uniformy

UVNITŘ FOTO: Redakce ZaVolantem.cz Vám přináší exkluzivní fotografie nově připravovaných stejnokrojů Městské policie Praha. Upravena bude celková barevnost i střih. Zajímavostí je, že změna byla iniciována na žádost samotných strážníků a dle dostupných informací si o konečné podobě rozhodli v interním referendu.

 Vydáno: 1.4.2012

Městská policie je důležitým bezpečnostním prvkem v každé obci a městě v Česku. Je téměř nezbytná.

Městská policie Praha se však dlouhodobě potýká s nedostatkem respektu, proto se po nedůstojném odchodu bývalého ředitele V. Kotrouše dočkáme v jejím fungováni nejedné změny.

První by měla být změna barevnosti a střihu uniforem. Jak bylo řečeno v úvodu, podle informací ze zdroje velmi blízkého novému vedení, si o nové podobě stejnokrojů rozhodli strážníci sami v interním referendu. Nové uniformy budou ušity ze saténu a vyvedeny ve světle purpurové barevné kombinaci. Výběrové řízení na dodavatele uniforem už bylo vypsáno.

Důstojnější vzhled a méně krádeží

Zastupující šef strážníků Klema k zavedení nových stejnokrojů říká: „Řadoví strážnící si změnu velmi pochvalují, materiál je totiž úžasně vzdušný. Také jim kolektiv hned připadá přátelštější.“ Jak nám dále sdělil, od zavedení nového barevného provedení si slibují především snížení množství kapesních krádeží, neboť takto zbarvený strážník bude nepřehlédnutelný a bude působit odstrašujícím dojmem.

Už jsou k dispozici první prototypy nových uniforem. „Myslím, že v nové barevné kombinaci vypadáme mnohem lépe, hubeněji a řekl bych, že i důstojněji, než v těch předchozích, tmavě depresivních,“ uvedl strážník, který byl díky vynikajícím výsledkům ve vybraných pokutách za parkování vybrán do skupiny, na které se podoba uniforem testovala, což je pro něj otázkou vysoké prestiže v kolektivu. Z pochopitelných důvodů si nepřál zveřejnit své jméno, redakce však jeho totožnost zná.

Městská policie hl. m. Prahy působí na území hlavního města od 11.5.1992. Byla zřízena obecně závaznou vyhláškou hl. m. Prahy č. 5/1992, vydanou na základě zákonů ČNR č. 410/1992 Sb., o obcích a č. 553/1991 Sb., o obecní policii. Její činnost spočívá především v zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v rámci působnosti města, tedy na teritoriu celého hl. m. Prahy.

Každý z nás má právo obracet se na strážníka s žádostí o pomoc, a strážníci jsou povinni v rozsahu svých úkolů požadovanou pomoc poskytnout. V nových uniformách taková komunikace bude mnohem komfortnější pro občany, i pro samotné strážníky.

Text: Redakce
Foto: ABL

Galerie