ENCO Gladiator 700 GT Biturbo: zrůda od enderáků

Tak a máme tady další zrůdnost v podobě tuningu „oblíbeného“ Porshe Cayenne. Tentokrát se do hry dostala společnost ENCO Gladiator, která sídlí ve východoněmeckém Chemnitzu, bývalém Karl-Marx-Stadtu. Jak už název napovídá, tahle otřesná kreace má pod kapotu stádo rovných 700 koní.

Vydáno: 12.10.2009 

ENCO se už jedno pokusilo aplikovat plastickou operaci na Porsche Cayenne Turbo. Tenkrát z toho byl výtvor nazvaný 550 GT Biturbo, tedy s výkonem 550 koní. Tentokrát se ale pánové snažili ještě více a úpravou řídící jednotky, sání, výfukového systému a dalších všemožných součástech, vydupali 700 koní výkonu a 850 Nm maxima točivého momentu. Díky tomu tahle 2,5tunová bestie zvládne stovku za 4,5 sekundy a maximální rychlost 290 km/h.

Samozřejmostí je pak také optický paket, který přidává nový čelní nárazník ctící pořekadlo „čím větší, tím lepší“. Součástí sady jsou i obrovská kola s červeným zdobením, které oblékají pneumatiky 315/25R23 Dunlop Sport Maxx GT. Pod nimi najdete třmeny brzd o rozměrech 410×36 mm. Kabinu se sportovními sedačkami a tematicky zabarvený motor si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Text: Redakce
Foto: ENCO

Galerie