Edo Competition Murcielago LP710 Audigier: potetovaný

Co se stane, když se spojí úpravce supersportů s módním návrhářem Christianem Audigierem? Hádáte správně: další bláznivá kreace pro nejbohatší, kteří svůj status chtějí dát co nejvíce najevo. Nemůžeme si pomoct, ale v tomhle případě Edo zašlo opravdu daleko.

Vydáno: 24.12.2008

Hlavním cílem bylo vytvořit Lamborghini Murcielago jao individuální kreaci pro kohokoliv, kdo má dostatek peněz.  Christian Audigier na přání zákazníka pomalu supersport. Každé dílo je tak unikátní. Když si prohlédnete galerii, dáte nám za pravdu, že je to asi stejně vkusné jako tetování na pravé paži kamioňáka.

Přesto bychom se nezlobili, kdyby alespoň na chvíli v naší redakční garáži Edo Competition Murcielago LP710 Audigier zaparkovalo. Proč? Ruku v ruce s tetováním totiž přišly i podpovrchové změny. Vůz má výkon 710 koní díky upraveným hlavám válců, sání a řídící jednotce motoru. Dá se upravit na pohon pouze zadních kol a tím se mu také sníží hmotnost.

Výkon spolu s točivým momentem 700 Nm zaručuje stovku za 3,2 sekundy, 200 km/h pod 10 sekund. Maximum: 360 km/h. To jsou poměrně slušné parametry, ale co čekáte za cenu 495 tisíc eur, asi 12.771.000 korun.

Text: Redakce
Foto: Edo Competition

Galerie