Edo Competition FXX Evolution: skoro jako závodní speciál

Německý úpravce Edo Competition se už několikrát setkal s Ferrari Enzo. Také jsme o tom psali. Naposledy se mu podařilo přestavět okruhové Ferrari FXX na verzi legální pro běžné silnice. Situace u posledního modelu FXX Evolution je ale opačná. Jde o „obyčejné“ Enzo přestavěné tak, aby bylo co nejvíce podobné právě FXX.

Vydáno: 21.9.2009

Firma Edo Competition začala samozřejmě se šasi. Snížila se hmotnost a po vzoru závodního Ferrati FXX se na zadní části přesunuly výfuky. Auto má také výrazné žluté lakování lehkým černým zdobením. S tím vším skvěle kontrastují žluto-černá kola.

Po vzoru Ferrari FXX se dostalo FXX Evolution převrtaný V12, který zvětšil svůj objem z 6,0 na 6,3 litru. Pomocí dalších úprav se z něj podařilo vytáhnout 860 koní a maximální točivý moment 780 Nm. Stovku zvládá za 3,2 sekundy, maximální rychlost je 390 km/h.

Edo Competition nabízí tuto přestavbu všem majitelům Ferrari Enzo. Balíček zahrnuje i školení s instruktorem, mechanikem, transport a pohoštění. O ceně se firma samozřejmě nezmiňuje. Raději si ale nepředstavovat!

Text: Redakce
Foto: Edo Competition

Galerie