Edo Competition Ferrari FXX: z okruhu na silnici

Úpravce Edo Competition ukazuje, že se nezastaví před ničím. Jeho posledním kousekm je supersportovní unikát Ferrari FXX, kterého na světě existují jen tři kusy. Je určené pouze na závodní okruhy. Díky drobným úpravám se ale podařilo zlegalizovat ho pro silniční provoz.

Vydáno: 21.11.2008

Jak si můžete přečíst v souvisejících článcích, firma Edo Competition se zaměřuje na ty nejsilnější unikáty. Zabývala se už úpravou Porsche Carrera GT, Maserati MC12 Corsa nebo Ferrai Enzo. Přestavba Ferrari FXX je ale tak trochu výjimečná.

Ano, Ferrari FXX dostalo od Edo Competition nový systém nastavení tlumičů a také upravený výfuk. Důležité ale je, že firma dodala čelní sklo, ruční brzdu a světla, která jsou potřeba k tomu, aby Ferrari FXX mohlo na silnici.

Projekt Ferrari FXX stručně:
Ferrari FXX Evoluzione je extrémním derivátem Enza. Narozdíl od něj má k dispozici paket variabilních aerodynamických prvků a také vylepšenou elektroniku. využívá pneumatiky Bridgestone s delší životností. Jeho motor v12 o objemu 6,3 litru vyprodukuje 860 koní při 9500 otáčkách v minutě.

Text: Redakce
Foto: Edo Competition

Galerie