Ducati Scrambler, comeback roku 2015

Ducati představila svůj nový model Scrambler, který má předobraz ve stejnojmenné motorce ze 70. let. Česká premiéra se odehrála v klubu Jatka78 za účasti mnoha (nejen motoristických) osobností. Scrambler přichází na trh v několika verzích, s motorem z Monsteru a s důrazem na „čistou radost z jízdy na motocyklu“, jak píše Ducati. Pojďme se na něj podívat podrobněji.

Nový Scrambler čerpá inspiraci v legendárních strojích stejného názvu z 60. a 70. let 20. století, přitom má ale moderní techniku. Scrambler má být podle Ducati „vyjádřením čisté radosti z jízdy na motocyklu“, a pro Ducati představuje v současnosti novou kategorii: pro svobodně smýšlející motorkáře.

Ducati Scrambler má širokou škálu verzí a možností individualizace. Základní model má jméno Icon (červená a žlutá barva), následuje Urban Enduro na drátěných kolech (zelená barva), sportovní Full Throttle pro milovníky dirt-tracku (černo-žlutá kombinace) a poslední verzí je Classic s retro designem (oranžová).

Nový model ve stylu sedmdesátých let ale není čistý retro model, dostal LED diody v předním i zadním světle a má digitální přístrojový panel.

Technika Ducati Scrambler

Novinka z italské Bologni dostala vzduchem chlazený vidlicový dvouválec o objemu 803ccm, pochází z Monsteru 796. Motor má výkon 75 koní a točivý moment 68 Nm, a pro potřebu Scrambleru ho Ducati upravila tak, aby měl v celém spektru otáček hladší akceleraci.

Scrambler je postaven na rámu z ocelových trubek, má hliníkovou kyvka, 41mm přední vidlici a odpružení od firmy Kayaba. Přední kolo má 18 palců, zadní je 17palcové, dvě kotoučové brzdy (na každém kole jedna) nesou značku Brembo.

Sedlo je nízko, jen 790 mm nad zemí, a motorka je lehká, 170 kg bez kapalin. To signalizuje sliby Ducati, že Scrambler snadno ovladatelná a hravá motorka.

Ceny Ducati Scrambler

Prodejní cena je nejnižší u verze Icon (červená, žlutá), která stojí 8.200 EUR včetně DPH. Další tři verze Full Throttle, Urban Enduro a Classic jsou dražší, vyjdou na 9.490 EUR včetně DPH.

Model Scrambler Icon už Ducati vyrábí od ledna, ostatní verze přijdou do výroby v březnu 2015. Objednávat je možné už dnes.

Text: Redakce
Foto: Ducati

Galerie