DS 5 dostala facelift, vzdává se jména Citroën

Citroën představil facelift modelu DS 5. Hlavní změna je v psychologii: DS je teď samostatnou značkou, na autě nenajdete logo Citroënu. S tím souvisí změny na kapotě, ale ty nejsou jediné. Pětka dostala inovovaný interiér a nové motory, změny představí v Ženevě.

Nová DS 5 se představí za pár dnů v Ženevě. Nejvyšší zástupce prestižní řady DS má kompletně přepracovanou přední masku, místo loga Citroënu má na kapotě velká písmena DS. Změnil nárazník i přední světla, a to jak vpředu, tak na zadní části.

Interiér byl faceliftem osekán o dvanáct tlačítek, která nahradil dotykový displej, takže pro řidiče bude kabina zase trochu přehlednější. Příjemné je, že do standardní výbavy přibylo bezklíčové odemykání, ambientní osvětlení a lepší ozvučení.

Další novinky jsou pod kapotou, nově je v nabídce diesel BlueHDi 120 88 kW (120 koní) se šestistupňovým manuálem a volitelným automatem EAT 6, a dva naftové dvoulitry 110 kW (150 koní) a 132 kW (180 koní) z Peugeotu 308 GT. Pokud chcete benzin, dostanete přeplňovaný 1.6 THP 121 kW (165 koní) s automatem, případně hybrid.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie