Dražba unikátního Ferrari F430 pomůže obětem zemětřesení

Minulý měsíc zasáhlo italský region Abruzzo ničivé zemětřesení, které si v součtu vyžádalo skoro 300 mrtvých. Domácí automobilka Fiat tehdy poskytla speciálně vybavené Ducato, aby pomáhalo při záchranných pracích. Teď zničené oblasti pomůže i Ferrari s unikátní edicí modelu F430.

Vydáno: 15.5.2009

Samozřejmě, zmíněné Ferrari F430 se nebude prohánět po místních silnicích. Automobilka ho ale nabídne při akci v Maranellu nazvané Leggenda e Passione jako předmět do aukce. Výsledné peníze poputují na pomoc obnovy zničeného regionu.

Čím je toto Ferrari F430 tak unikátní? Předně dostalo speciální barevné provedení ve stříbrné a zlaté barvě – symboly nejvíce postiženého města Aquilla. Navíc je vybaveno mnoha prvky z továrního katalogu Carrozzeria Scaglietti. Šťastný majitel dostane kromě hřejivého pocitu z dobročinnosti také dopis potvrzující autenticitu vozu od prezidenta firmy Luca di Montezemola.

Nový vlastník vozu si navíc může být jistý tím, že mu patří poslední Ferrari F430, které kdy z továrny v Maranellu vyjelo. Poté se totiž výroba zastaví, aby se fabrika připravila na příchod nástupce tohoto úspěšného modelu.

Text: Redakce
Foto: Ferrari

Galerie