Dodge Viper SRT10 Final Edition: zmije se definitivně loučí

Rok 2010 je definitivním koncem pro americký sporťák Dodge Viper. Automobilka se proto rozhodla připravil verzi Final Edition, která by měla udělat krásnou tečkou za historií tohoto zajímavého vozu. Speciální modifikace budou dostupné jak pro karosérii kupé, tak i pro otevřený vůz a model ACR (American Club Racer).

Vydáno: 8.4.2010

Modely Dodge Viper SRT10 Final Edition bude spojovat grafitové lakování s „rychlým“ pruhem uprostřed. Kromě toho dostanou vozy také unikátní znaky. Sporťák pěkně ozdobí antracitová kola se šesti loukotěmi, model ACR dostane černá kola Sidewinder.

Uvnitř na šťastné majitele čeká speciální interiér, ve kterém najdou černé kožené potahy protkané červenou nití nebo nerezové šrouby na středovém tunelu. Nebude chybět ani plaketa s pořadovým číslem 1 až 50 a speciální koberečky Viper Final Edition.

Pod kapotou bude hřmít našlapaný desetiválec s výkonem 600 koní a maximálním točivým momentem 760 Nm. Díky tomu může Dodge Viper SRT10 překonat stovku za méně než 4 sekundy a rozjezd 0-160-0 km/h dá za 11 sekund. Maximální rychlost by měla být 325 km/h.

Produkce Final Edition začne na začátku léta. Vyrobit by se mělo 20 kusů kupé, 18 roadsterů a 12 modelů ACR.

Text: Redakce
Foto: Dodge

Galerie