Detailní představení nové BMW 3

Šestá generace BMW řady 3 Sedan, celosvětově nejprodávanějšího prémiového automobilu, stanovuje nové standardy v oblasti sportovnosti, elegance a komfortu. Šestá generace BMW řady 3 v porovnání se svým předchůdcem narostla. Významně se rozšířily rozchody kol  nárostla celková délka o 93 mm a prodloužil se rozvor náprav o 50 mm. Nová generace navzdory nárůstu svých rozměrů snížila pohotovostní hmotnost až o 40 kg ve srovnání s předchůdcem.

Vydáno: 30.10.2011

Při uvedení dostává nové BMW řady 3 Sedan k dispozici čtyři výkonné a hospodárné motory, všechny s technologiemi BMW TwinPower Turbo. Vedle osvědčeném úspěšném benzinovém šestiválci a dvou naftových čtyřválcích potěší zákazníka i zástupce nové generace čtyřválcových přeplňovaných benzinových motorů v modelu BMW 328i.

Nová tvář BMW s nízkými předními světly, táhnoucími se až po ledviny dvojité mříže chladiče BMW, zdůrazňuje elegantně dynamický design nového BMW řady 3. Design karoserie je mimořádně funkční i po aerodynamické stránce: v závislosti na modelové verze dosahuje nové BMW řady 3 Sedan velmi nízké koeficienty odporu vzduchu cx od 0,26 do 0,30.

BMW je prvním výrobcem automobilů, který nabízí osmistupňovou automatickou ve střední třídě prémiového segmentu. Navzdory vyššímu počtu převodů je rozměry i hmotností srovnatelná se šestistupňovým automatem předchůdce. Je možné ji kombinovat se všemi benzínovými i naftovými motory v nabídce a standardně se spojuje i s funkcí Auto Start-Stop. BMW ConnectedDrive přináší bohatou nabídku technologií asistenčních systémů řidiče a služeb mobility pro nové BMW řady 3, které jako první ve střední třídě dostane plnobarevný Head-Up displej promítající informace na čelní sklo, přímo do zorného pole řidiče. Do seznamu asistenčních technologií dále patří Aktivní tempomat s funkcí Stop & Go, Varovný systém změny jízdního pruhu a Varovný systém opuštění jízdního pruhu s kolizní varováním na bázi kamerové technologie, poprvé v nabídce BMW řady 3 Sedan.

K dispozici je také systém Surround View s funkcemi Side View a Top View, který vygeneruje pohled na vozidlo a jeho okolí z ptačí perspektivy. Je zde parkovací asistent, který pomůže řidiči manévrovat na parkovací místo.

BMW řady 3 je nyní k dispozici i s trojicí designových a výbavových balíků: Sport Line, Luxury Line a Modern Line. K nim se přidává i tradiční špička dynamického designu a výbavy: volitelný M Sportpaket.

Sport Line: Tato nová výbavová linie zdůrazňuje dynamický vzhled nového BMW řady 3 Sedan prvky ve vysoce lesklé černé barvě, v čele s osmi robustními mřížemi v dvojité mříži chladiče – BMW ledvinách, s chromovaným lemováním. Lesklé černé jsou i prvky v předních vzduchových otvorech. V závislosti na motorické verze patří k této linii 17 – nebo 18-palcové ráfky s lehké slitiny s designem dvojitých paprsků. Sportovnost interiéru zdůrazňuje kontrastem černých a červených prvků. Standardní sportovní sedadla je možné potáhnout třemi variantami čalounění ve čtyřech možných barvách. Černé a červené prvky zdobí i klíč od vozidla.

             

Luxury Line: Elegantní a exkluzivní dojem této výbavové linie tvoří především vysoce lesklé chromované prvky. V BMW ledvinách je 11 chromovaných žeber, chromované jsou i prvky v předních vzduchových otvorech a řadu dalších exteriérových prvků. Disky kol s průměrem 17 nebo 18 palců mají stylový Vícepaprskové design. Chrom najdete iv interiéru. Spolu s ním zde exkluzivní atmosféru vytvářejí dřevěné obklady, na přání i se stylovými vkládanými doplňky, sedadla s markantním stehováním v jednom ze dvou možných čalounění a čtyř různých barvách. Klíč této verze poznáte podle chromovaných a černých prvků.

Modern Line: Specialitou této designové linie je leštěný hliník, jak vizuálně moderní high-tech prvek. Najdete ho na jedenácti žebrech BMW ledvin, v předních vzduchových otvorech a na dalších místech exteriéru. Je to také základní obkladový materiál palubní desky v interiéru. Exteriér poznáte ještě podle 17 – nebo 18-palcových lehkých litých turbínového stylu. Další z interiérových specialit je pro změnu světlejší horní část palubní desky. Dřevěné obklady nejsou pastvou jen pro oči, ale i pro ruce, protože mají přirozeně trojrozměrnou povrchovou úpravu. Klíč poznáte podle prvků v barvě Oyster a matných stříbrných detailů.

M Sportpaket: tento balíček oživuje ty nejsportovnější geny nového BMW řady 3 Sedan. Jeho součástí je aerodynamický balíček, který ho odliší od základní verze i všech tří nových designových a výbavových linií. K tomu se přidávají 18 – nebo 19-palcové disky kol z lehké slitiny v typickém M designu, M sportovní podvozek či vysoce lesklé obklady BMW Individual Shadowline. V interiéru téma M sportovního paketu pokračuje typickým čalouněním v kombinaci látka / Alcantara, obklady s modrým akcentem, zkrácenou pákou manuální převodovky, speciálními M prahy, plochou na nohu při pedálech a koženým volantem.

Text: Tomáš Kozar
Foto: BMW

Galerie