Datsun se vrací. Předchůdce Nissanu bude vyrábět levná auta

Nissan se rozhodl vytvořit značku, pod kterou by prodával jednodušší a dostupnější vozidla. A využije k tomu jméno, které je z automobilové historie dobře známé: Datsun. Právě pod tímto názvem prodával až do roku 1983 své vozy právě Nissan. První „nový“ Datsun přijde na svět v roce 2014.

Vydáno: 26.3.2012

Generální ředitel aliance Renault-Nissan, Carlos Ghosn, potvrdil dřívější spekulace, že automobilová značka Datsun se vrátí na světové trhy. Bude patřit pod Nissan, podobně jako luxusní odnož Infiniti. Narozdíl od něj se ale má soustředit na cenově dostupné vozy. Název Datsun byl v Japonsku používán od roku 1931, o 50 let později došlo ke změně názvu značky na Nissan.

„Datsun představuje 80 let japonských znalostí s produkcí automobilů a je důležitou součástí DNA značky Nissan,“ uvedl Carlos Ghosn, který zároveň veřejnosti představil nové logo Datsunu, vyvedené v modrošedé barevné kombinaci. Kdysi pro Datsun byly příznačné modrá, červená a bílá.

Novodobý Datsun má vyrábět ekologické a cenově dostupné vozy včetně užitkových. Prvních exemplářů se dočkáme v roce 2014, přičemž značka nejprve vstoupí jen na ruský, indonéský a indický trh. Později se rozšíří i do zbytku světa.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie