Dacia Duster: levné SUV z Rumunska odhaleno

Rumunská automobilka Dacia ukázala první fotografie svého chystaného modelu Duster. Ten by mělo vpadnout na trh kompaktních SUV a ohrozit ostatní značky především svou nízkou cenou a tím mnohem širší dostupností. Paramtery do terénu zní také docela slibně.

Vydáno: 9.12.2009 

Dacia Duster bude dlouhá 4310 mm, široká 1820 mm. Tím bude patří mezi jedny z nejmenších modelů daného segmentu. Nabídne přitom ale slušnou průchodnost terénem. Přední nájezdový úhel je totiž 30 stupňů, zadní dokonce 35. Světlná výška Dacie Duster bude 200 mm.

Pod kapotou bude na výběr hned z několika motorizací. Benzínové bude jen šestnáctistovka s výkonem 81 kW, větší zájem by mohl v tomhle případě být o naftové agregáty 1.5 dCi s výkonem 63 a 77 kW.

Motor bude v základu pohánět přední nápravu, za příplatek bude ale pohon 4×4 z dílny japonského Nissanu. Ten nabídne i automatický režim, uzávěrku 50:50 nebo jen pohon předních kol.

Zatím není jasná cena. Dacia Duster by se měla představit na autosalonu v Ženevě, přičemž na jaře 2010 se dostat hned na evropský a severoafrický trh.

Text: Redakce
Foto: Dacia

Galerie