Dacia a sportovní kupé? Možná ano, a velmi levně

Rumunská automobilka Dacia, která v současnosti nabízí dvě modelové řady, pomalu napravuje svoji nelichotivou pověst a pod taktovkou francouzského Renaultu vyrábí levná a vcelku povedená auta. Jako pěst na oko však působí zpráva, že by právě Dacia mohla začít vyrábět malé sportovní kupé. Přesto možná není tak daleko od reality.

Vydáno: 8.2.2009

Dacia v současnosti nabízí dvě modelové řady aut, které po zmrtvýchvstání s podporou

Renaultu vytvořila. K poněkud nevzhlednému, ale dosti populárnímu sedanu a kombi Logan, který loni prošel faceliftem, se v tou dobou  přidal už atraktivnější hatchback Sandero. Tím ale možná rumunská Dacia ve své modelové nabídce nekončí.

Dacia na svém stánku v Ženevě odhalí koncept sportovního kupé, jehož první vypuštěné fotografie si můžete prohlédnout pod článkem. Kromě nich sice není známo prakticky nic, ale proslýchá se, že od sériového modelu se zásadně neliší. To by naznačovalo, že by se do výroby mohl skutečně dostat, a to v dohledné době.

V tom případě je prakticky jisté, že by se jednalo o další z velmi levných modelů. Díky své dostupnosti by byl zřejmě primárně určen mladým začínajícím řidičům.

Text: Redakce
Foto: Internet

Galerie