Čtyřkolka roku 2010 v ČR: TGB BLADE 550 IRS 4×4

Anketa Čtyřkolka roku je v České republice novou soutěží, letos šlo teprve o druhý ročník. Obliba „quadů“ ale zjevně stoupá, což je vidět i na na počtu hlasujících, kterých letos byly téměř tři tisíce. Veřejnost hlasovala v osmi kategoriích na portálu www.ctyrkolka-roku.cz a zároveň také v průběhu závodu 24hours Offroad maraton v Dobřanech, kde byly posléze vyhlášeny výsledky.

Vydáno: 11.8.2010

Anketa byla rozdělena do sedmi zvláštních kategorií a jednu hlavní kategorii, v níž triumfovala čtyřkolka TGB BLADE 550 IRS 4×4, kterou taiwanská značka nabízí za 159.900 korun (včetně DPH a značky).

V kategorii značka se firma TGB umístila na druhém místě, předstihla ji společnost Polaris. Nejlepší užitkovou čtyřkolkou je podle výsledků ankety vítězná čtyřkolka TGB BLADE 550 IRS 4×4, sportovní čtyřkolkou je Yamaha Raptor 700R SE a dětskou čtyřkolkou roku 2010 je Kymco MAXXER 50 Offroad.

V kategorii do obsahu 425 ccm zvítězil stroj Smc Jumbo 300, nad 425 ccm pak dominovala čtyřkolka Polaris Sportsman XP 850. Poslední kategorii UTV opanoval stroj Journeyman Gladiator UTV.

Text: Redakce