Coca-Cola ve Vídni oživila 55 let starý Opel

Zajímavý úlovek nám zaslal čtenář Honza ze Znojma. Když byl na své pravidelné nákupní návštěvě ve Vídni, zachytil reklamní Opel firmy Coca-Cola. „Jde o moc pěkného veterána. Zajímalo by mě, co je přesně zač,“ doplnil v e-mailu, kde také podotkl, že jej nejvíce zaujala masivní sluneční clona nad čelním sklem vozu. My jsme pro něj vypátrali nejen původ auta, ale i veškeré technické parametry.

Vydáno: 31.3.2008

My jsme jako obvykle neváhali a navštívili stránky encyklopedie Auta 5P. Na nich jsme po chvíli nalezli odpověď.

Jde o Opel Olympia Rekord Caravan, samozřejmě patřičně upravený do firemních barev limonádového gigantu. Vůz se vyráběl od roku 1953 v západním Německu.

Třídvéřový čtyř až pětimístný vůz kombi s motor vpředu a pohonem zadních kol oživuje řadový čtyřválec s rozvodem OHV. Na tehdejší dobu má malý objem 1488 ccm. Ten dodává vozu pouhých 40 koní při 3000 otáčkách v minutě. Nepomůže ani kompenzace v podobě nízké hmotnosti 900 kilogramů. Auto dosahuje rychlosti 115 km/h.

Vůz se vyráběl do roku 1957, každý rok dostal novou masku, roku 1955 byl zvýšen výkon motoru na 45 koní.

Text: Redakace
Zdroj: Encyklopedie Auta 5P

Vyfotografovali jste auto, ale nevíte, kam ho zařadit? Máte zajímavý snímek, o který se chcete podělit s ostatními na našich webových stránkách? Neváhejte a zašlete nám jej na náš redakční e-mail: info(z)zavolantem.cz.

Galerie