Cobra N+ Tuning Concept: když i hodně je málo

Cobra Technology zveřejnila informace a fotky své úpravy Nissanu GT-R. Vůz, který sám o sobě je přinejmenším dostatečně svižný si vzali do parády inženýři zmíněné firmy a výsledek zní velmi zajímavě. Na výběr jsou dvě verze, přičemž ta základní nabídne výkon 500 koní a maximálně 680 Nm. To ale není vše.

Vydáno: 19.12.2008

Základní balíček úprav nese název Stage One package. Výstup představuje již zmíněných 500 koní (404,8 kW) a pořádnou porci točivého momentu. V praxi to znamená zrychlení z nuly na sto pod 3,5 s a maximální rychlost 320 km/h. Zajímavé, že ano. Ovšem v nabídce je ještě silnější verze. V plánu je závodní provedení se 620 koňskými silami a osmi sty newtonmetry. To kdyby vám malé úpravy nestačily.

Kromě novinek v motoru (například zvýšení plnícího tlaku) dostal vůz také odlehčené, třídílné, 21“ disky. Ty uvolnily prostor pro řádnou brzdnou soustavu.

Interiér si můžete upravit také ve dvou úrovních: luxusní kombinací Alcantary a kůže, nebo závodním provedení obsahujícím patřičné sedačky se šestibodovými bezpečnostními pásy. A změny vnějšího vzhledu? Čert vem všechny nové a větší spoilery, otvory pro přívod vzduchu či pruhy a loga úpravce. Jako celek vypadá vůz prostě skvěle. Zájemci si musí počkat až na jaro 2009, kdy by se měl takto upravený vůz začít v Evropě prodávat.   

Text: Redakce
Foto: Cobra Technology

Galerie