Citroën DS4: představení a první statické dojmy

Citroën rozšiřuje svojí prestižní modelovou řadu DS. Po modelu DS3, jehož prodeje na západních trzích si Francouzi pochvalují, přichází dospělejší sourozenec – Citroën DS4. Kdo by čekal paletu barevných laků a rozličné polepy karoserie, bude zklamán. Ale komu se líbí francouzská elegance a styl vyhlášených módních domů, bude novou DS4 nadšen.

Vydáno: 27.5.2011

Citroën si pro českou premiéru modelu DS4 vybral pražský podnik SaSaZu. Jako tvář modelu DS4 byl představen herec Saša Rašilov, který bude s vozem se svým podpisem na dveřích jezdit po republice.

Francouzská elegance dorazila do Čech

Citroën auto prezentuje jako čtyřdveřové kupé, a i když podobné kategorie nemáme příliš v oblibě, musíme uznat, že v tomto případě pojmenování poměrně dobře vystihuje styl vozu.

DS4 byl 60.000 lidmi zvolen nejhezčím autem roku, a kdybych se k této anketě dostal, měla by i můj hlas. Z pohledu designu jde o velmi povedené auto. Praktičnost a jízdní vlastnosti ukáže až dlouhodobější testování. Zatím jsme si vůz jen osahali staticky.

První osahání

Přední sedačky nabízejí pohodlný přístup a dostatek místa. Přístrojová deska je, až na pár detailů, shodná s novou generací „obyčejného“ modelu C4, což rozhodně není na škodu. Působí luxusně a k autu se hodí. Dámy jistě ocení možnost mít sedačky a obložení interiéru ze stejné speciální kůže, z nichž je ušita jejich kabelka od Gucciho.

Zadní dveře na první pohled zaujmou tím, že si člověk ani nevšimne, že tam jsou. Kliky jsou schované v sloupku a po otevření se objeví malý vstupní otvor. Hodně se svažující střecha vypadá elegantně, ale průměrně vzrostlému jedinci bude vzadu těsno. Naopak pochvalu si zaslouží kufr se svými 370 litry objemu.

Velký dojem na mne ale udělal vzhled nového DS4. Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii pod článkem.

Technika a ceny

Citroen DS4 bude nabízen s dvěma naftovými motory: 1,6 HDI 110 (82 kW), který bude dostupný i ve verzi e-HDI, a silnější 2,0 HDI (120 kW). Benzín budou spalovat známé jednotky 1,6 VTi (88kW), 1,6 THP 155 (115 kW) a nová 1,6 THP 200 (147 kW).

Základní cena za DS4 s motorem 1.6 VTi 120k a ve výbavě Design bude 459 900 Kč, vrcholná verze s motorem 2.0HDi 160k ve výbavě Sport vyjde na 669 900 Kč. Doplňková výbava nepůjde kupovat samostatně, ale formou různých paketů. Jako dárek při uvedení na trh dostanou nový majitelé navíc čtyřletou záruku.

Text a foto: Michal Urban

Galerie