Citroën DS3 Racing: ostrá stylovka oficiálně

John Cooper Work´s má nemalý problém. V Ženevě bude představen přímý konkurent pro ostré MINI. Velmi dobře vypadající Citröen DS3 byl dále upravován. Postarala se o to závodní část automobilky, tedy Citroën Racing. Vylepšen byl motor, podvozek, brzdy, nechybí ani atraktivní vzhled a sportovní interiér. Představujeme vám nový Citroën DS3 Racing.


Vydáno: 22.2.2010

Malý hot hatch dostal pod kapotu známý přeplňovaný zážehový motor 1.6 THP. Oproti tomu klasickému, který jsme vyzkoušeli například v Peugeotu 308 CC nebo 207 CC je tento ještě dále vylepšen. Nové turbo, přeprogramovaná řídící jednotka a další zlepšení mají za následek zlepšení parametrů z původních 150 koní a 240 Nm na 200 koní a 275 Nm.

V porovnání s běžnou sériovou verzí je DS3 Racing nižší o 15 mm, zároveň se zvětšil rozchod kol o 30 mm. ESP dostalo jinou charakteristiku, brzdy obsluhují čtyřpístkové třměny a nechybí ani vrtané kotouče.

Aby to Mini JCW nemělo vůbec jednoduché, dostal ostrý Citroën také velmi atraktivní vzhled. Pro lepší aerodynamiku je zde aero-kit, hojně se používá karbon a pro francouzskou značku tolik charakteristické chromové doplňky. Korunu všemu nasazují osmnáctipalcová kola. Ve stejném duchu se nese také interiér. Ani zde nechybí karbon, kov a oranžové doplňky.

Uvidíme, co prozradí přesnější technické informace. Už teď je jisté, že se tento vůz nezájmu ze strany potencionálních zákazníků bát nemusí. Na silnice vyjede pouze limitovaná edice jednoho tisíce kusů.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie