Citroën DS3-R: bude z futuristického hatchbacku závodník?

Když byste po nás chtěli příklad závodních zajímavých aut z rally převedených na silnici, pak nás jako první napadnou takové hvězdy, jako Mitsubishi Lancer Evo X nebo Subaru Impreza WRX STI. Teď se ale zdá, že se z polních cest na asfalt dostane také chystaná novinka Citroën DS3, která by měla za rok nahradit dosluhující C4 Sebastiena Loeba.

Vydáno: 10.2.2010

Citroën DS3 právě nevypadá jako dokonalé sportovní náčiní, to ostatně není případ ani modelu C4. Jenže jak to tak na rally bývá, ze sériového auta zbude jen kastle a vnitřek dostane naprosto jinou podobu. To se zřejmě stane také s modelem DS3, který se nezadržitelně blíží na český trh.

Už dříve se spekulovalo, že se dočká ostré verze. A na španělské stránce Autoblog se objevily první fotografie. Nejprve se hovořilo o klasickém padělku z Photoshopu, ale nakonec se informace potvrdily ještě z jiného zdroje. Model by se měl jmenovat Citroën DS3-R.

Sportovní hatchback zřejmě dostane pod kapotu přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru s výkonem 200 nebo až 210 koní. Ten bude přenášen na přední kola přes 6stupňovou manuální převodovku. Citroën DS3-R tak překoná stovku za 6,8 sekundy. Více uvidíme v Ženevě.

Text: Redakce
Foto: Autoblog Spanish

Galerie