Citroën DS3 Cabrio: na českém trhu od 450 tisíc korun

Citroën DS3 Cabrio, stejně jako verze s pevnou střechou, sází především na svůj výrazný styl. Kromě toho se chlubí plátěnou stahovatelnou střechou, kterou je možné elektricky ovládat až do rychlosti 120 km/h, což u je kabrioletů výjimka. Na konci dubna se dostane na český trh, jeho základní cena je stanovena na částku 448 900,- Kč.

Vydáno: 21.3.2013

Francouzská automobilka nabídne DS3 Cabrio ve čtyřech motorizacích: 1.2 VTi 82, 1.6 VTi 120, 1.6 THP 155 a 1.6 e-HDi 90 BMP6 Airdream. To vše je k dispozici ve třech úrovních výbavy, typických pro řadu DS: Design, Style a Sport. Už v základní výbavě dostane zákazník rádio s přehrávačem CD/MP3, ESP, ASR, tempomat, zadní parkovací asistent a přední mlhovky. A homologaci pro pět míst k sezení.

Plátěná stahovací střecha obohatila možnosti osobních úprav na míru o tři barvy plátna: černou, modrou Infini a Monogramme DS. Citroën DS3 Cabrio podědilo i sofistikovanost řady DS: nabízí zadní světla s 3D efektem a zcela nový způsob otevírání horní části víka zavazadlového prostoru.

Text: Redakce
Foto: Citroen

Galerie